همه جور دردسر

آداب معاشرت دوران نامزدی
آداب و معاشرت در دوران نامزدی

 

 

اکثر ما در اعماق وجودمان آرزو داریم که با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنیم

ازدواج مسأله ای است که مورد نظر همه ماست . همه ما کسی را می خواهیم که خود را به او وابسته بدانیم و به اتفاق او با اطرافیان خود اعم از دوستان و اقوام خانوادگی معاشرت کنیم. کسی که در موقع نیاز دلداریمان بدهد و با محبت و علاقه اش وجودمان را به لرزه در آورد ولی مسیر دستیابی به یک زندگی زناشویی توأم با عشق پر از ناهمواری و دست اندازی است.

حالا برای ارتباط برقرار کردن ابتدا باید او را ملاقات کنید که امکان ملاقات در دانشکده دوران تحصیل، محل کار، معرفی از طریق دوستانتان در جایی از جمله منزل او، آگهی، روزنامه، هفته نامه، بنگاه ازدواج، ماه نامه، اماکن عمومی، از جمله پارک حاصل می گردد. و نیز می توانید در رستوران ها، باشگاه ها، و قهوه خانه ها، نیز باشد. اما بهترین مکان مناسب جایی است که شما بتوانید بهافراد مشابه خودتان برخورد کنید . کسی که طبق خواسته های شما باشد. ولی اگر در زوج دوستی، احترام، میل جنسی، اعتماد، بین آنها از بین برود در نتیجه رابطه آنها دچار مشکل می شود.

چند مسأله زیر را جدی بگیرید:

1- انتخاب یک خویشاوند و دوست خانوادگی نزدیک به عنوان نامزد احتمالی شما و خانواد ه هایتان سالهاست که همدیگر را می شناسید و از نقاط ضعف و قوت هم اطلاع دارید. و این شروعی قابل اعتماد و امن است و بستگی به خود شما دارد که آیا این نوع ازدواج را دوست دارید یا نه.

2- آشنایی و ازدواج دو همکار: به همعلاقه مند شدن دو همکار در محیط کار خیلی هیجان انگیز است و باید تا زمان اعلام نامزدی مخفی بماند تا مشکلاتی پیش نیاید و در شما احساس شرمندگی و گناه روی ندهد و این موقعی ارزشمند است که به پیوند مستحکم بیانجامد.

3-کمک گرفتن از قوه تجسم: اگر فردی که مایلید ملاقات کنید با تمام وجود پیش خودتان مجسم کنید او عملأ سر راهتان ظاهر خواهد شد. این روشی می تواند روش خوبی باشد.

4- همدیگر را خوب بشناسید: با چند معاشرت کوتاه دست به ازدواج نزنید، چون این معاشرت های کوتاه ازنظر بعد احساسی بر شما تأثیر می گذارد و این مسأله می تواند مانع شناخت دو نفر از یکدیگر می شود.

5-هر چند جوان تر باشد کمتر نگران موفقیت حتمی روابط هستید و این روابط آسان تر رخ می دهد.

6-به کارهایی که در ذهن دارید عمل کنید تا همه چیز طبق برنامه شما پیش برود.

7-هر چقدر مسن تر شوید بیشتر نگران موفقیت رابطه ها هستید و سخت تر کسی پیدا می شود، پس مواظب بالا رفتن سن خود باشید.

8- آداب معاشرت و احترام به حقوق دیگران و مکاتبه به طرز صحیح و آداب غذا خوردن را در شرایط خاص جدی بگیرید.

دوران تاهل:

اکثر ما در اعماق وجودمان آرزو داریم که با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنیم

 

 

 

 

فرهنگسرای خانواده

 

 

 

و همدلی دلسوز و مهربان داشته باشیم. کسی که به نیازهای روحی و جسمی ما واقف باشد و از با او بودن لذت ببریم ولی همه چیز به طرز فکر خودمان بستگی دارد. خانم ها دوست دارند فکر کنند که فقط یک مرد بی عیب و نقص و با کمال برایشان وجود دارد که تقدیر او را رقم می زند و آقایان فکر می کنند که میتوانند چندین زن را ملاقات کنند و از بین آشنایی های متعدد یکی را انتخاب کنند. ولی تأهل به معنای واقعی این است که شریکی مناسبی در زندگی پیدا کنیم. این ازدواج است که امتیازاتی به فرد می دهد از جمله هم صحبتی، شانه ای برای گریستن و خالی کردن بار غم و بازویی برای حمایت و امنیت یافتن در پناه آن و رفع نیازهای جسمانی.

 

 

نکاتی برای موفقیت در زندگی زناشویی

1- حدود مرزهایی برای اعمال و رفتار فرد متأهل ترسیم کنید.

2- مسایل را به آرامی در هنگام مشاجره تحلیل کنید و بدون فریاد کشیدن بر سر هم ارتباط برقرار کنید و به کمک همدیگر بر هر مشکلی غلبه کنید.

3- حرف زدنتان همراه با فکر و آگاهی باشد ولی گفت و گو های مهم را نباید در یک جشن تولد سینما، کنسرت، از مسافت دور، پای تلفن بیان کنید بلکه باید موقع شام و در منزل باشید تا مؤثر واقع شود.

4- سعی کنید از القابی خوب و در جای مناسب استفاده کنید همچنین شرایط را هم در نظر بگیرد.

5-رک و بی ریا باشید و از نق زدن و غر غر کردن دوری کنید.

6-دوستانتان را به فراموشی نسپارید تا در مواقعی بتوانید از آن ها کمک بگیرید.

7- توازن ایجاد کنید و سعی کنید پنهان کاری در میان نباشد.

8- در محیط زندگی مدتی طول می کشد تا به عادات هم خو بگیرید ولی لازم است سازش کنید.

9-موضوع ازدواج را ساده تلقی نکنید و اعتماد به نفس داشته باشید و بر اوضاع مسلط باشید.

10- با همسرتان سعی کنید در بیرون منزل قرار ملاقات بگذارید و به او هدیه بدهید ولی در انتخاب آن شرایط کاملاً دقت کنید.

11- آقایان بعد از خستگی نیاز به آرامش و احتیاج به خواب دارند و از راه رفتن در اتاق و به دنبال چیزی گشتن و صحبت راجع به چیزی که ضرورت ندارد خسته و عصبی می شوند. مردان خستگی خود را با روشن کردن رادیو و تلویزیون به شما نشان می دهند.