ترفندهای رایانه ای ! -

 

ـ رفع مشکل شناسایی درایو USB

ممکن است ویندوز به دلیلی درایو خارجی شما را نادیده بگیرد یا به اصطلاح نشناسد. برای رفع این مشکل ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که مشکل از درایو است یا از پورت، لذا درایو خود را به یک پورت دیگر و ترجیحاً پورتی که در جهت دیگر رایانه شما قرار دارد، وصل کنید. بعضی از پورت ها (پورت های جلوی دسک تاپ) نسبت به بقیه پورت ها پردردسر و مشکل ساز هستند. سپس باید درایو خود را روی یک رایانه یا بالعکس درایو دیگری را روی همان رایانه امتحان کنید. این آزمایش ها به شما نشان می دهد که آیا درایو شما مشکل دارد یا یک روش مناسب همانند استفاده از یک پورت دیگر را باید به کار ببرید و گاهی اوقات نیز یک مشکل اساسی و واقعی وجود دارد.

اگر مشکل رایانه شما غیر از موارد اساسی ذکر شده باشد، در این صورت باید درایور این درایو را یک بار uninstall و دوباره نصب کنید. درایور های حافظهUSB به راحتی نصب می شوند چون آنها در داخل درایو ها ایجاد شده اند. برای رفع مشکل می توان ابتدا درایو USB را وصل کنید. سپس در ویندوز XP ابتدا گزینه های start وprograms را انتخاب کنید سپس از آن روی جدول ware Hard و device manages کلیک با زدن دکمه سمت راست موس را کلیک و آن را انتخاب کنید.

درایوی که در زیرdisk drives قرار دارد را پیدا کنید. با کلیک راست uninstall را انتخاب سپس با کلیک روی okاین عمل را تأیید می کنید.

در مرحله آخر درایوUSB را قطع و دوباره آن را وصل کنید. درایورها به طور خودکار دوباره نصب می شوند. ویستا دارای مشکل USB مختصر به خود است که تشخیص و شناسایی درایوها را در شرایط خاص و دشوار می سازد، همانند وقتی که رایانه شما در حالت تعلیق Hibernation قرار دارد.

 

ـ افزایش کیفیت نمایش آیکن های ویندوز

ویندوز XP به طور پیش فرض و به دلیل این که کاربران مختلفی از ویندوز استفاده می کنند، مقداری از کیفیت و زیبایی ویندوز را کاهش داده است. کیفیت آیکن ها یکی از این موارد به شمار می رود. در صورتی که مایل هستید آیکن های موجود در ویندوز و برنامه های گوناگون نصب شده روی آن را با کیفیت تصویری بالا و همراه جزئیات بیشتر مشاهده کنید، روشی وجود دارد که به وسیله رجیستری ویندوز بتوانید نوع نمایش و کیفیت آیکن ها را در وضعیت High – Color یا بهترین کیفیت ممکن نمایش دهید. با این روش می توانید تمامی آیکن ها را با رزولوشن بالا و به صورت درخشان مشاهده کنید.

برای این کار ابتدا از منوی Start دستور Run را اجرا کرده سپس عبارت regedit را تایپ کنید تا رجیستری باز شود. حال مسیر زیر را دنبال کنید:

HKEY_CURRENT_USER/Control panel/Desktop/windowMetrics

در پنجره ای که در پیش رو دارید، مقدار Shell Icon Bpp را پیدا کنید. اگر چنین کلیدی وجود نداشت می توانید یک مقدار جدید از نوع String با همین نام را ایجاد کنید و آن را برابر مقدار رنگ پشتیبانی شده توسط کارت گرافیکی قرار دهید.

به عنوان مثال در کارت های گرافیک ۱۲۸ بیت، رجیستری به طور خودکار آن را برابر ۱۶ قرار می دهد. حال شما با تغییر دادن این عدد به ۳۲ بهترین حالت ممکن را به دست خواهید آورد. همچنین در همین مسیر با یافتن مقدار Shell Icon Size می توانید اندازه آیکن ها را به طور دلخواه تغییر دهید که البته در حالت معمولی برابر با ۳۲ است.

توجه داشته باشید، در صورتی که سیستم شما دارای حافظه (Ram) کمتر از ۵۱۲ مگابایت باشد، این کار باعث می شود که به مقدار کمی سرعت ویندوز شما کاهش پیدا کند. 

 

/ 0 نظر / 14 بازدید